O mnie

Podolog Bielsko-Biała

Witam Państwa na mojej stronie.
Jestem doświadczonym podologiem z ponad dwudziestoletnią  praktyką. Prowadzę gabinet od 1996 roku kiedy to zawód który wybrałam jeszcze tak się nie nazywał a samodoskonalenie i ciągłe podnoszenie kwalifikacji sprawiło że jestem  podologiem.

Stopami zaczęłam zajmować się w 1993 roku po ukończeniu szkoły kosmetycznej. W 1996 roku zainteresowałam się medyczną pielęgnacją stóp, z którą miałam kontakt w krajach Europy zachodniej, otworzyłam gabinet medycznej pielęgnacji stóp i od tego momentu podjęłam intensywne działania mające na celu poszerzenie mojej wiedzy i doskonalenie umiejętności w tej dziedzinie. Od 2004 roku byłam związana z Powszechnym Programem Profilaktycznym Zdrowe Nogi, którego koordynatorem i pomysłodawcą jest Pani dr n. med. Mirosława Gałęcka z Poznania. Program miał na celu rozszerzenie świadomości społeczeństwa w zakresie szeroko rozumianej pielęgnacji stóp (podologii) oraz poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności w środowisku osób zajmujących się wykonywaniem tego zawodu.To właśnie od tego momentu w Polsce zaczęła się zmiana w gabinetach pielęgnacji stóp, a ja miałam przyjemność w nich uczestniczyć oraz obserwować jak ten rynek ewoluuje.Wspólnie wspieraliśmy inicjatywy dążące do wyodrębnienia i prawnej formalizacji profesji podologa w Polsce. Od 2012 roku członek Polskiego Towarzystwa Podologicznego.

W ramach tych programów przez wiele lat uczestniczyłam i nadal uczestniczę w szkoleniach, a w 2007 roku zajęłam Drugie Miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp. Zdobyłam też dyplomy i certyfikaty uprawniające mnie do wykonywania zabiegów na stopach z tzw. problemami.

Od 2019 roku zajmuję również stanowisko wykładowcy w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza w Bielsku-Białej.

Stosuję sprawdzone, skuteczne i bezpieczne metody terapii oraz najwyższej jakości preparaty do leczenia i pielęgnacji, wszystko to pozwala mi osiągać wysoką jakość wykonywanych zabiegów.

Aby móc Państwu zapewnić kompleksową opiekę nie tylko z zakresu podologii ale również medycyny podjęłam współpracę z doświadczonym lekarzem chirurgiem. Tworzymy zespół, który walczy z paznokciami trwale uszkodzonymi i spisanymi na straty. Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu mierzymy się z najtrudniejszymi przypadkami.

Kolejnym atutem mojego gabinetu jest wyposażenie w najwyższej jakości sprzęt podologiczny niemieckiej firmy EDUARD GERLACH. Dbając o bezpieczeństwo i komfort moich klientów posiadam fotele podologiczne dostosowane do osób niepełnosprawnych, jak również w podeszłym wieku. Posiadam aparaturę oraz dostateczną ilość sterylizowanych narzędzi z certyfikatami medycznymi. Wszystkie narzędzia są poddawane dezynfekcji w myjni ultradźwiękowej i sterylizowane w autoclawie medycznym, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich procedur. Ponadto gabinety zabiegowe wyposażone są w lampy bakteriobójcze co powoduje że pomieszczenia w których wykonuje się zabiegi są również sterylne. Gabinet, który prowadzę spełnia nie tylko wymogi służb sanitarnych obowiązujące w Polsce, ale także w  innych krajach Unii Europejskiej.

"Każdy profesjonalista powinien mieć świadomośc, że zawsze może nauczyć się czegoś nowego, poznać nowe metody i rozwiązania. Nie należy ograniczać się do tego co już umiemy, warto być w tej dziedzinie otwartym. Rekomendując wysokiej jakości usługi, pragnę dodać, że moim obowiązkiem - specjalisty podologa jest podnoszenie świadomości społeczeństwa w dziedzinie pielęgnacji stóp, podnoszenie poziomu wykorzystywanej wiedzy i posiadanych umiejętności oraz współpraca interdyscyplinarna. Zapewniam Państwa, że czynię to od wielu lat. Ta świadomość przekłada się na gwarancję Państwa bezpieczeństwa w moim gabinecie."

Serdecznie zapraszam

Katarzyna Słup-Ostrawska